شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ - Saturday 23 February 2019
کد خبر : 3304
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۴
- بازدید

آذربایجان شرقی| برخورد با سودجویان و محتکران مطالبه جدی مردمی است – اخبار تبریز بیدار

آذربایجان شرقی| برخورد با سودجویان و محتکران مطالبه جدی مردمی است – اخبار تبریز بیدار http://tn.ai/1837285 به گزارش خبرگزاری تبریز بیدار از اهر، زاهد محمودی عصر امروز در جلسه مشترک کمیته آرد و نان و ستاد تنظیم بازار شهرستان اهر با تأکید بر برخورد با متخلفان اعم از کم‌فروشی و گران‌فروشی اظهار داشت: واحدهای نانوایی که دست به کم‌فروشی و گران‌فروشی زده‌اند باید جهت رسیدگی […]


آذربایجان شرقی| برخورد با سودجویان و محتکران مطالبه جدی مردمی است – اخبار تبریز بیدار

http://tn.ai/1837285

به گزارش خبرگزاری تبریز بیدار از اهر، زاهد محمودی عصر امروز در جلسه مشترک کمیته آرد و نان و ستاد تنظیم بازار شهرستان اهر با تأکید بر برخورد با متخلفان اعم از کم‌فروشی و گران‌فروشی اظهار داشت: واحدهای نانوایی که دست به کم‌فروشی و گران‌فروشی زده‌اند باید جهت رسیدگی به تخلفات آن‌ها به مراجع ذی‌صلاح معرفی شوند.

وی در واکنش به اظهارات رئیس اتاق اصناف در خصوص عدم برخورد جدی با نانوایان متخلف افزود: همان‌طور که معتقدیم قیمت کالاها در بازار افزایش‌یافته و به‌تبع آن قیمت نان نیز باید همراه باشد ولی افزایش قیمت را از مراجع تصمیم‌گیری دریافت نکرده‌ایم.

فرماندار شهرستان اهر ادامه داد: کم‌فروشی خودسرانه به علت عدم افزایش قیمت نان به‌هیچ‌ عنوان قابل‌قبول نیست لذا قیمت‌ها مشخص و تخطی از آن باعث نارضایتی مردم می‌شود.

محمودی با بیان مراجع ذی‌ربط باید با نانوایانی که گران‌فروشی می‌کنند برخورد جدی کنند، گفت: در شرایط کنونی که مردم مشکلات بسیاری را تحمل می‌کنند افزایش خودسرانه قیمت نان و کم‌فروشی در التهاب بازار تأثیر می‌گذارد.

وی بر لزوم برخورد با گران‌فروشی و احتکار و اطلاع‌رسانی برخورد با محتکران در شهرستان اهر از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط تأکید کرد و گفت: برخورد با محتکران و گران‌فروشی مطالبه عموم مردم است و دولت در راستای مقابله با عزم جدی دارد لذا می‌بایست دستگاه‌های ذی‌ربط وقتی‌که با محتکران و گران‌فروشی برخورد می‌کند به اطلاع عموم مردم برساند.

رئیس ستاد تنظیم بازار شهرستان اهر با تأکید بر اینکه در طول شش‌ماهه نخست سال‌جاری ۲۷ پرونده در خصوص تخلفات نانوایان تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی معرفی‌شده‌اند، تصریح کرد: گشت‌های نظارتی با واحدهای نانوایی کم‌فروشی و گران‌فروشی می‌کنند شناسایی و برخورد کنند.

محمودی تأکید کرد: هرگونه صدور مجوز راه‌اندازی نانوایی جدید در شهرستان اهر به استناد دستورالعمل‌های وزارت متبوعه ممنوع است و اگر نانوایی پیش‌تر مجوز اخذ کرده و حال فعالیت می‌کند اگر بخواهد جابه‌جا و به منطقه دیگری برود باید به توصیه‌های دستگاه‌های ذی‌ربط توجه داشته باشد.

سامان‌دهی واحدهای نانوایی فاقد پروانه نیاز به قبول مسئولیت از سوی دستگاه دارد

فتحی رئیس اتحادیه نانوایان شهرستان اهر در این جلسه بابیان اینکه اتحادیه نانوایان شهرستان هیچ‌گونه پروانه فعالیت جدید به نانوایان صادر نمی‌کند، اظهار کرد: فردی که خودسرانه اقدام به راه‌اندازی واحد نانوایی کرده بود بر اساس ضوابط پلمپ کردیم اما به لحاظ رابطه‌ای که داشت همان روز فک پلمپ کرد و برخورد ما در این خصوص بازدارندگی نداشت.

وی افزود: برخی از نانوایانی هستند که بدون داشتن پروانه فعالیت اقدام به پخت و پز کرده‌اند و باز ما این واحدها را پلمپ کردیم اما با تصمیم مسئولان واحدهای بدون پروانه فک پلمپ شدند با این وجود هنوز مرجع رسمی برای رسیدگی به امورات واحدهای نانوایی فاقد پروانه مسئولیت قبول نمی‌کند.

علی فلاحی باباجان، دبیر کمیته آرد و نان شهرستان اهر نیز در این جلسه با اشاره به اینکه گشت‌های مشترک نظارتی در طی شش‌ماهه نخست سال‌جاری بیش از ۳۲۰ مورد از نانوایی‌ها بازرسی کرده‌اند، اظهار داشت: تاکنون که بیش از ۳۲۰ مورد بازرسی از نانوایی‌ها انجام‌یافته اصلاً دستگاه مربوطه مشخص نکرده‌اند که چه تعداد از نانوایی‌ها تخلف و با آن‌ها برخورد صورت گرفته است.

وی افزود: بر اساس تصمیمات مراجع ذی‌صلاح اعلام کرده‌ایم راه‌اندازی هرگونه نانوایی جدید در سطح شهرستان ممنوع است و توصیه می‌کنیم پیش از آن‌که فرد متقاضی را مجبور به انجام دستورالعمل‌ها کنند ابتدا بگویند که ایجاد واحد نانوایی جدید مقدور نیست تا هزینه به متقاضیان تحمیل نشود.

نمی‌توانیم قاچاق دام زنده را از شهرستان اهر تأیید یا رد کنیم

مهدی احمدی هم با اشاره به اینکه خروج دام زنده از شهرستان‌ها قاچاق تلقی نمی‌شود، اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل سازمان دامپزشکی کشور، کسانی که نسبت به حل و نقل دام زنده می‌پردازند می‌بایست مجوزهای لازم را از دامپزشکی اخذ کنند.

وی افزود: طبق قوانین سازمان دامپزشکی هر جایی که لازم باشد می‌توان پست قرنطینه‌ای دام راه‌اندازی شود اما اخیراً طی نامه‌ای که از استانداری آذربایجان‌شرقی دریافت کرده‌ایم قید شده شهرستان‌های هم‌جوار با استان آذربایجان غربی مجوز راه‌اندازی پست قرنطینه‌ای دام زنده را دارند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اهر ادامه داد: بر حسب اینکه نمی‌خواهیم به لحاظ نیاز شهرستان به دام زنده در راستای تأمین گوشت مورد نیاز مردم دام از شهرستان خارج شود پست قرنطینه راه‌اندازی کردیم و دام‌هایی که تا به حال از اهر خارج‌شده به شهرستان‌های هریس و بناب منتقل‌شده است.

احمدی منش با اشاره به تشدید نظارت بر حمل و نقل دام زنده در شهرستان اهر گفت: بر اساس مصوبه استانداری، استان آذربایجان‌شرقی شامل قانون قاچاق دام زنده نمی‌شود و البته به دلیل تشدید نظارت‌ها کسانی که دستی در حل و نقل دام زنده دارند و قبلاً مجوز نمی‌گرفتند اکنون برای حمل و نقل دام زنده از دامپزشکی مجوز اخذ می‌کنند.

وی بابیان اینکه در راستای برخورد جدی با مختلفانی که بهداشت را رعایت نمی‌کنند پلمپ را از دستور کار خارج کرده‌ایم، ابراز داشت: ابزار برخوردی که در قانون دامپزشکی شهرستان اهر در برخورد با مختلفان بهداشتی پلمپ است و در صورتی که واحدی بهداشت را رعایت نکند و مشمول پلمپ شود به سازمان تعزیرات حکومتی واگذار کرده‌ایم و متأسفانه استفاده از ابزار جریمه برای متخلفان خللی در امور جاری متخلفان وارد نمی‌کند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اهر اضافه کرد: از ابتدای سال‌جاری تا به امروز پرونده‌های متعددی را به تعزیرات حکومتی ارجاع داده‌ایم و با آن‌که می‌دانیم گستردگی فعالیت تعزیرات حکومتی شهرستان اهر به منطقه می‌رسد ولی رسیدگی به پرونده‌های ارجاعی دامپزشکی زمان‌بر شده است در حالی که وقتی برای متخلفان پرونده تشکیل می‌دهیم می‌گویند دامپزشکی برخورد سیاسی می‌کند.

احمدی منش یادآور شد: متأسفانه رفتارهای قهرآمیز با دامپزشکی کار را به‌جایی رسانده که در مواقع برخورد با متخلفان این اقدام را سیاسی‌کاری می‌نامند این در حالی است که بارها گفته‌ایم در بحث تضمین سلامتی مردم با عهدی عهد و اخوت نبسته‌ایم.

انتهای پیام/ح

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هفده − یک =


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات