دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - Monday 10 December 2018
کد خبر : 756
تاریخ انتشار : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹
- بازدید

تبریز| واکنش “مجتمع فولاد صنعت بناب” به یک گزارش و پاسخ تبریز بیدار – اخبار تبریز بیدار

تبریز| واکنش “مجتمع فولاد صنعت بناب” به یک گزارش و پاسخ تبریز بیدار – اخبار تبریز بیدار http://tn.ai/1730621 به گزارش خبرگزاری تبریز بیدار از تبریز، در پی گزارش منتشر شده در خبرگزاری تبریز بیدار آذربایجان شرقی با عنوان ” ادامه فعالیت مجتمع فولاد صنعت بناب در هاله‌ای از ابهام ” روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب در مورد مطلب منتشره جوابیه ای صادر کرد که […]


تبریز| واکنش “مجتمع فولاد صنعت بناب” به یک گزارش و پاسخ تبریز بیدار – اخبار تبریز بیدار

http://tn.ai/1730621

به گزارش خبرگزاری تبریز بیدار از تبریز، در پی گزارش منتشر شده در خبرگزاری تبریز بیدار آذربایجان شرقی با عنوان ” ادامه فعالیت مجتمع فولاد صنعت بناب در هاله‌ای از ابهام ” روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب در مورد مطلب منتشره جوابیه ای صادر کرد که عین متن این شرکت بدون دخل و تصرف و پاسخ تبریز بیدار را به آن در ادامه می‌خوانیم:

«روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب مطاب منتشره از سوی خبرگزاری تبریز بیدار با عنوان : ” ادامه فعالیت مجتمع فولاد صنعت بناب در هاله ای از ابهام ” را نادرست خوانده  و در این زمینه جوابیه صادر کرد.

روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب با عنوان اینکه این مجتمع مشغول فعالیت بوده و برای سال ۱۳۹۷ تولید یک میلیون ۳۰۰ هزارتن محصول را هدفگذاری کرده است مطالب مندرج در گزارش خبرگزاری تبریز بیدار را حاوی اطلاعات نادرست و ناقص خواند.

 آغاز به کار این مجتمع در سال ۱۳۸۳ با دو خط نورد شاهین بناب بوده است و مطلب عنوان شده در خصوص واحد ذوب کوره قوس صحیح نبوده و تصحیح می‌شود که واحد ذوب کوره قوس در سال ۱۳۹۱ راه اندازی و در سال ۱۳۹۳ بصورت رسمی توسط وزیر صنعت و معدن افتتاح گردیده است.

الحاق گسترش فولاد شهریار که برای اوج فعالیت این مجتمع عنوان گردیده صحیح نبوده و تاکید می‌شود که گسترش فولاد شهریار همچنان پروژه بوده و راه اندازی نشده است.

در خصوص تعدیل نیرو در سال‌های ۱۳۹۳ تا ۹۵ نیز تعدیل نیرو به میزان ۲۰۰۰ نفر کاملاً اشتباه بوده و در آن زمان کل پرسنل این مجتمع حدود ۱۹۵۰ نفر بوده که در سال ۹۵ حدود ۷۵۰ نفر تعدیل شده است.

در خصوص خبرهایی از اخراج نیروهای این مجتمع نیز شایان ذکر است که هیچ نیرویی از طرف شرکت اخراج نگردیده و برنامه‌ای برای تعدیل نیرو نیز وجود ندارد و نیروی‌های تعدیلی منتسب، مربوط به پیمانکار می‌باشند.

بدهی‌های عنوان شده نیز مربوط به تسهیلات بانکی همزمان با سال‌های تأسیس و راه اندازی کارخانه بوده است که در حال حاضر یکی از مشکلات اساسی این مجتمع می‌باشد.

در پایان تاکید می‌گردد که این مجتمع در حال حاضر بصورت فعال در واحدهای ذوب و نورد برنامه ریزی برای رسیدن به هدفگذاری تولید بیش از یک میلیون و سیصد هزار تن در سال ۱۳۹۷ را در دستور کار دارد و وعده مدیران این مجتمع در سال ۹۶ مبنی بر تولید ۶۰۰ هزارتن محقق شده، حدود ۲۰۰ نفر نیز مشغول به کار گردیده‌اند و در زمینه صادرات نیز مذاکراتی را با کشورهای همسایه انجام داده است که به زودی با رفع مشکل مالیات بر ارزش افزوده،‌ صدور محصول به این کشورها در سالجاری را آغاز خواهد کرد.

تبریز واکنش مجتمع فولاد صنعت بناب به ی تبریز| واکنش مجتمع فولاد صنعت بناب به یک گزارش و پاسخ تبریز بیدار   اخبار تبریز بیدار1526822995 362 تبریز واکنش مجتمع فولاد صنعت بناب به ی تبریز| واکنش مجتمع فولاد صنعت بناب به یک گزارش و پاسخ تبریز بیدار   اخبار تبریز بیدار

 

در خصوص جوابیه صادر شده از طرف روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب به گزارش درج شده در این خبرگزاری لازم به ذکر است، هیچ یک از آمار و ارقام درج شده در خبر بدون منبع نبوده و متکی بر سخنان قید شده در زمان‌های مختلف از سوی نماینده مجلس و یا مدیرعامل این شرکت بوده و صرفا نقل قول از منابع موثق و معتبر است، لذا ابراز نگرانی از طرف روابط عمومی این مجتمع و تکذیب مطالب درج شده در این گزارش جای سوال دارد که آمار ارائه شده از سوی نماینده بناب و مدیرعامل خود را تکذیب می‌کند!

همچنین در تلاطم تکذیب گزارش کار شده، ظاهرا گزارش به صورت دقیق از طرف روابط عمومی این مجتمع مطالعه نشده است، چرا که در رابطه با افتتاح این کارخانه و خطوط تولید نیز کلمه در حال اجرا به آشکارا درج شده و تاریخ افتتاح خط اول درج شده بوده است.

لازم به ذکر است؛ احداث فولاد شهریار از سال ۱۳۸۷ شروع شده که در زمان مقرر این پروژه به عنوان دستاورد این مجتمع در آن سال معرفی شده بود و اکنون با گذشت بیش از ۱۰ سال هنوز خبری از افتتاح این پروژه نیز وجود ندارد ولی کماکان در لیست واحدهای تولیدی این مجتمع قرار گرفته است.

در خصوص تعدیل‌های صورت گرفته در کارکنان مجتمع فولاد صنعت که آن روابط عمومی تکذیب کرده است، شایان ذکر است همانطور که در گزارش نیز درج شده بود، آمار ۲۰۰۰ اخراجی، از طرف نماینده بناب در تاریخ ۱۴ مرداد ۹۵ در جلسه شورای اداری شهرستان بناب مطرح شده است و مدارک در راستای صحت این خبر در آرشیو خبرگزاری تبریز بیدار و حتی سایر خبرگزاری‌ها موجود است. در ادامه گزارش، وضعیت مجتمع فولاد صنعت بناب، آمار ارائه شده توسط مدیر عامل وقت آن مجتمع نیز در تاریخ ۲۵ آذر ۱۳۹۵ به عیان درج شده است.

عجیب است از طرفی در این جوابیه در رابطه با اخراج یا تعدیل نیروهای آن مجتمع گفته می‌شود که هیچ نیرویی از طرف شرکت تعدیل نیافته است و از طرفی گفته می‌شود نیروهای تعدیل یافته اخیر، منتسب به پیمانکاران هستند! آیا پیمانکاران برای آن شرکت کار نمی‌کنند و یا بهتر است بگوییم شرایط نگهداری نیروها را برای پیمانکاران چه کسی فراهم می‌آورد و پیمانکاران وابسته به کدام واحد یا مجتمعی فعالیت می‌کنند؟

این قسمت از جوابیه به عیان تایید می‌کند کارکنانی از این مجتمع اخیرا به هر نحوی تعدیل و یا اخراج شده‌اند، حال فرقی ندارد این کارکنان مستخدم شرکت باشند یا نیروهای پیمانی.

همچنین در رابطه با بدهی‌های بانکی در جوابیه عجیبی که از طرف روابط عمومی این مجتمع صادر شده است باید گفت که هیچ مطلبی در رابطه با زمان انباشته شدن این بدهی‌ها قید نشده است و فقط به میزان این بدهی آن هم با استناد به سخنان اعزازی نماینده بناب در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ در جمع خبرنگاران درج شده و اسناد سخنان تایید تعدیل نیروها و بدهی ۱۲۰۰ میلیارد تومانی مجتمع فولاد صنعت بناب در آرشیو خبرگزاری موجود است.

گفتنی است نماینده بناب در همین نشست خبری امکان رفع مشکلات فولاد را فقط به دست و دخالت مستقیم رئیس جمهور کشور عنوان کرده و گفته بود: اگر مستقیما رئیس جمهور به بحث مجتمع فولاد صنعت بناب ورود نکند مشکلات این مجتمع حل شدنی نیست.

در پایان نیز لازم به ذکر است همانطور که در گزارش درج شده بود، خیری، روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب، خود نیز در جلسه‌ای که با حضور وزیر دادگستری (به عنوان نماینده دولت در سفر ریاست جمهوری به آذربایجان شرقی) حضور داشت، گفته بود: متأسفانه باید اعتراف کنیم که این واحد عظیم صنعتی تنها با ۲۰ درصد از ظرفیت خود در حال کار کردن است و با این روند احتمال بروز مشکلات مالی بیشتر برای این واحد زیاد است.

در نهایت خبرگزاری تبریز بیدار اعلام می‌کند که هیچ یک از مطالب درج شده در گزارش بدون استناد نبوده و هدف از پیگیری‌های تبریز بیدار صرفا برای انعکاس مشکلات این مجتمع به مسئولان کشور برای حل مشکلات موجود و حل مشکل عقب افتادن پرداختی حقوق کارگران موجود در این مجتمع است.

انتهای پیام/ش

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

بیست + 20 =


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات