دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - Monday 18 March 2019
کد خبر : 668
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
- بازدید

تبریز| پنجه طلا و قیچی طلای ایران؛ از خلق سَبک‌های جدید پیرایشگری تا ثبت نوآوری‌ها در گینس – اخبار تبریز بیدار

تبریز| پنجه طلا و قیچی طلای ایران؛ از خلق سَبک‌های جدید پیرایشگری تا ثبت نوآوری‌ها در گینس – اخبار تبریز بیدار http://tn.ai/1718742 به گزارش خبرگزاری تبریز بیدار از تبریز، پیرایشگری مردانه جزو مشاغلی است که با مرور زمان و تغییر ذائقه مشتریان تکنیک‌ها و سبک‌های جدیدی به آن افزوده می‌شود تا پیرایشگران بتوانند رضایت مشتریان را جلب کنند.  دراین میان مشتریان نیز از اینکه موهای خود […]


تبریز| پنجه طلا و قیچی طلای ایران؛ از خلق سَبک‌های جدید پیرایشگری تا ثبت نوآوری‌ها در گینس – اخبار تبریز بیدار

http://tn.ai/1718742

به گزارش خبرگزاری تبریز بیدار از تبریز، پیرایشگری مردانه جزو مشاغلی است که با مرور زمان و تغییر ذائقه مشتریان تکنیک‌ها و سبک‌های جدیدی به آن افزوده می‌شود تا پیرایشگران بتوانند رضایت مشتریان را جلب کنند. 

دراین میان مشتریان نیز از اینکه موهای خود را به دست فردی بسپارند که درکاروحرفه خود صاحب مهارت بالا و منحصر به فردی بوده و بتواند موهای وی را مطابق با سبک‌های جدید کوتاه کند احساس رضایت دارند. 

طی سال‌های اخیر مهارت پیرایشگران مردانه به شدت افزایش یافته به طوری که مسابقات جهانی پیرایشگری درسطح دنیا برگزار می‌شود که سال گذشته رقابت‌های جهانی درابوظبی برگزار شده بود. به موازات برگزاری مسابقات جهانی پیرایشگری، در ایران نیز مسابقات ملی پیرایشگری توسط سازمان فنی و حرفه‌ای با حضور پیرایشگران فعال از کل کشوربرگزارمی شود. 

ایستادن درسکوی نخست و کسب رتبه قهرمانی و دریافت قیچی طلای این رقابت‌ها خاطره‌ای است که هیچوقت ازیاد و خاطر نفر اول این رقابت‌ها فراموش نمی‌شود. خصوصا اینکه فردی درسکوی نخست پنجمین جشنواره ملی مسابقات مهارت پیرایش کشور بایستد که در یک رقابت سخت و نفسگیر به مرحله فینال راه پیدا کرده و بتواند رکورد پیرایشگر اسپانیایی را بشکند. 

پدرام محمدیان‌‌ همان پیرایشگری است که در پنجمین جشنواره ملی مسابقات مهارت پیرایش کشوربا کسب رتبه قهرمانی در سکوی نخست ایستاد و قیچی طلا این رقابت‌ها را از آن خود کرد. 

پدرام محمدیان را اغلب برای شهرت جهانی‌اش می‌شناسند چرا که او پیش از این و در سال ۲۰۰۶ به عنوان نوآور‌ترین پیرایشگر دنیا از سوی موسسه گینس انتخاب و معرفی شده است. 

این پیرایشگر تبریزی اکنون به عنوان بنیانگذار سبک‌ها و تکنیک‌های جدید کوتاهی مو درایران شناخته می‌شود، تکنیک‌هایی که او را از سایر پیرایشگران متفاوت کرده است چرا که او برای پیشرفت دست از روش‌های سنتی برداشته وحرفه‌اش را با نوآوری و خلاقیت آمیخته است. 

با پدرام محمدیان که صاحب تکنیک کوتاهی مو همزمان با دودست و ۲۲ قیچی برای اولین بار در جهان است و در کنار آن در پنجمین جشنواره ملی مسابقات مهارت پیرایش کشور رتبه قهرمانی را کسب کرده است گفت‌وگو کرده‌ایم تا فوت و فن پیرایشگر با تکنیک و به اصطلاح پیرایشگر ششدانگ شدن را مرور کرده و به اشتراک بگذاریم. 

تبریز پنجه طلا و قیچی طلای ایران؛ از خل تبریز| پنجه طلا و قیچی طلای ایران؛ از خلق سَبک‌های جدید پیرایشگری تا ثبت نوآوری‌ها در گینس   اخبار تبریز بیدار

تبریز بیدار: آقای محمدیان تفاوت شما با سایر پیرایشگران در چیست؟ و به عبارتی چرا شما را به عنوان بنیانگذار سبک‌های جدید پیرایشگری می‌شناسند؟ 

محمدیان: متفاوت بودن، به روز بودن و نوآور بودن از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که همیشه به عنوان یک پیرایشگر جویای آن بودم، استیو جابز بنیانگذار فقید اپل می‌گوید: «زندگی شما پر از چیزهایی است که افرادی آن‌ها را ساخته‌اند که باهوش‌تر از شما نبوده‌اند. شما می‌توانید این چیز‌ها را تغییر دهید. شما می‌توانید روی‌ این چیز‌ها تأثیر بگذارید. شما می‌توانید خودتان چیزهایی بسازید که دیگران بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.» 

من سعی کرده‌ام با ابداع و ابتکار سبک‌های جدید، سبک‌هایی خلق کنم تا بتوانم در هنر پیرایشگری تاثیر گذار باشم و خیلی چیز‌ها را تغییر بدهم و با تلفیق روش‌های سنتی و کلاسیک، سبک‌های جدیدی را خلق کنم. 

تبریز بیدار: اولین تکنیکی که برای کوتاه کردن مو استفاده کردید که باعث شناخته شدن شما شد کدام تکنیک بود؟ 

محمدیان: سال ۱۳۸۲ نقطه عطفی برای ادامه روند خوب دوران پیرایشگری من بود چرا که برای اولین بار در کشورموی مشتریان خود را با استفاده از دو قیچی و همزمان با دو دست کوتاه کردم و همین نقطه، شروعی برای شناخته شدن من شد. 

تبریز بیدار: پیرایشگران جوان برای اینکه یک پیرایشگر سوپراستار ششدانگ شوند چه مراحلی را باید بگذرانند؟ 

محمدیان: پیرایشگری حرفه‌ای در جهان از آنجائی که به صورت علمی دنبال می‌شود، ایجاب می‌کند یک پیرایشگر حرفه‌ای در مورد کوتاهی مو با مطالعه و تجربه‌ای که دارد، اشکال هندسی سر، صورت و موارد دیگر را درنظر گرفته وسپس تصمیم بگیرد که مو را بر اساس آنالیزی که از آن به دست می‌آورد کوتاه کند اما در کشور ما پیرایشگری به صورت حرفه‌ای و علمی دنبال نمی‌شود. 

پس یکی از مهم‌ترین مراحل پیرایشگری علمی، دنبال کردن آن است. ازموارد دیگری که می‌توانم در پیرایشگر حرفه‌ای شدن به آن اشاره کنم مهارت و دانش مورد نیاز درعلم و هنر پیرایشگری است، مهارت‌های عملی، نوآوری و داشتن ذوق و شوق هنری، مهارت در امورارتباطی، برخورد اجتماعی درست و داشتن صبر و حوصله به همراه فروتنی و منش پهلوانی که خود زمینه‌ای برای بدست آوردن احترام در کسب و کار است، ارائه خدمات مناسب، بروز و مطلع بودن از دنیای مد، روش‌ها و سبک‌های جدید در جهان، آشنا بودن به مسائل ایمنی و بهداشتی، آراستگی ظاهری از دیگرمراحلی است که پیرایشگران جوان می‌بایست برای حرفه‌ای شدن توجه داشته باشند.

ضمناً عشق ورزیدن به کار و هنر پیرایشگری نیز از مهم‌ترین لازمه‌های یک پیرایشگر سوپراستار ششدانگ شدن است. 

تبریز بیدار: موضوع انتخاب شما به عنوان نوآور‌ترین پیرایشگر دنیا در چه سالی و چگونه کلید زنی شد؟ 

محمدیان: من دوست داشتم ثبت نوآوری‌ها و موفقیت‌هایی که بدست آورده بودم فقط محدود به داخل کشور نباشد، مهارت و نوآوری خود را به انضمام مدارکی که داشتم در سال ۱۳۸۵ به موسسه گینس در انگلستان ارسال کردم. آن‌ها نیز پس از بررسی‌های علمی و دقیق مرا به عنوان نوآور‌ترین پیرایشگر جهان در سال ۱۳۸۵ مطابق با سال (۲۰۰۶) برگزیدند. 

البته هنوزهم به دنبال نوآوری‌ها و کسب رکوردهای جدید هستم و می‌خواهم این بار مدارک و شواهد جدید تری را به موسسه گینس بفرستم تا بتوانم درعرصه‌های جهانی نیز نام ایران را بلند آوازه کنم. 

تبریز بیدار: در یکی از مصاحبه‌های خود اشاره کرده بودید که کار پیرایشگری نباید جنبه فانتزی داشته باشد منظور شما از این عبارت فانتزی چیست؟ 

محمدیان: معتقدم خلق ایده‌های جدید باید در چارچوب یک طرح خوب و جامع مهندسی صورت گیردٰ تا بتواند تاثیرگذار باشد تا دیگران نیز بتوانند از آن استفاده مطلوب کنند. کار پیرایشگری به صورت فانتزی و سرگرمی تاثیر گذاری خود را برای همگان به مرور زمان از دست می‌دهد. بنابراین من نیز به سمت خلق ایده‌های جدید در‌‌ همان چارچوب جامع مهندسی که اشاره کردم در حرکت بوده و قطعا در فکر انجام کارهای مفید و بزرگتری در حرفه و کسب و کار خود هستم. 

تبریز بیدار: درپنجمین مسابقات ملی پیرایشگری کشور تکنیک جدیدی ارائه کرده‌اید که باعث شده است رکورد پیرایشگر اسپانیایی شکسته شود در مورد این تکنیک هم توضیح دهید؟ 
محمدیان: 
در پنجمین جشنواره ملی مسابقات مهارت پیرایش کشوردرجدید‌ترین تکنیک خودبا استفاده از قیچی‌هایی که حلقه‌های آن چسب زده شده بود و با استفاده از دوعدد ماشین مو زنی و دوعدد شانه (یک ماشین مو زنی و یک شانه در دست راست و یک ماشین موزنی و یک شانه در دست چپ) وهمچنین با استفاده از دو تیغ و دو شانه همزمان با دو دست (یک تیغ و یک شانه در دست راست و یک تیغ و یک شانه در دست چپ) سبک جدیدی ارائه کرده و توانستم با کسب امتیاز آیتم خلاقیت و نوآوری و امتیاز سایرآیتم‌های مورد نظر داوران با کسب مقام قهرمانی به «قیچی طلا» دست پیدا کنم.

1526371184 763 تبریز پنجه طلا و قیچی طلای ایران؛ از خل تبریز| پنجه طلا و قیچی طلای ایران؛ از خلق سَبک‌های جدید پیرایشگری تا ثبت نوآوری‌ها در گینس   اخبار تبریز بیدار

پیش ازاین پیرایشگر اسپانیایی درجدید‌ترین تکنیک خود با استفاده از یک حلقه قیچی توانست مو کوتاه کند ولی من بدون استفاده از هردو حلقه قیچی و همزمان دو قیچی که حلقه‌های آن را چسب زده بودم توانستم برای اولین بار در دنیا این کار را انجام داده و رکورد کوتاهی مو بدون استفاده از حلقه‌های قیچی را به نام خود ثبت کنم. 

البته اشاره کنم در این مسابقات من دوبار مو زدم، مرحله اول با دو قیچی حلقه بسته مو زده و به مرحله بالا‌تر آمدم. درمرحله فینال نیز با دوعدد ماشین مو زنی و دو تا شانه توانستم موکوتاه کرده و۲نمره فینال را نیز به دست آوردم. (در دست راست یک ماشین موزنی و یک شانه بود و در دست چپ نیز یک شانه و یک ماشین موزنی بود) به طورهمزمان با این ابزار‌ها مو کوتاه کردم که این نوع روش کار نیز برای همه پیرایشگران و داوران بسیار جالب، نوآوری و خلاقیت بود. 

تبریز بیدار: برای اینکه بتوانید رکورد پیرایشگر اسپانیایی را بشکنید از نظر زمانی چقدرتمرین کرده بودید؟ 

محمدیان: یک پیرایشگر اسپانیایی پیش از این موفق شده بود با یک دست و با استفاده از یک حلقه قیچی مو کوتاه کند اما من بدون استفاده از هر دو حلقه قیچی و همزمان دو قیچی که حلقه‌های آن چسب زده شده بود و ورود انگشتان دست به داخل آن ممنوع بود، توانستم برای اولین بار در دنیا این کار را انجام داده و رکورد کوتاهی مو بدون استفاده از حلقه‌های قیچی را به نام خود ثبت کنم. طی مدت یک سال و با تمرین زیاد در جهت درست و تلاش و پشتکار شبانه روزی که داشتم توانستم پس از خلق و اجرای این ایده آن را درپنجمین مسابقات ملی مهارت پیرایش کشور عملی کرده و دردید همگان ثبت و به منصه ظهور برسانم. 

تبریز بیدار: سطح کیفی و کمی پنجمین مسابقات ملی پیرایشگری را چگونه ارزیابی کردید؟ 
محمدیان: 
پنجمین جشنواره ملی مهارت در بهمن ماه ۱۳۹۶ با حضور ۷۲ نفر از نخبگان عرصه پیرایش مردانه از ۲۴ استان کشور در شش مرحله برگزار شد. خوشبختانه این دوره از رقابت‌ها از لحاظ کمیت وکیفیت نسبت به دوره‌های قبل در سطح بالایی برگزار شده و پیشرفت‌های چشمگیری داشته است. جا دارد از مسئولان برگزار کننده بابت برگزاری این مسابقات قدردانی و تشکر کنم. 

تبریز بیدار:  آیا در برنامه‌های آتی خود قصد دارید درقابت‌های آزاد جهانی پیرایشگری شرکت کنید؟ 

محمدیان:بطور حتم بسیار علاقه‌مند هستم تا در مسابقات آزاد جهانی پیرایشگری درهرجای دنیا که برگزار می‌شود برای اعتلای نام کشورم شرکت کنم و پرچم مقدس ایران را دراقصی نقاط دنیا به اهتزاز درآورم، بدون شک این امرمهم مستلزم حمایت اصحاب رسانه، حمایت‌های مالی، معنوی دولتی، سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی، بانک‌ها و بالاخص حمایت سازمان فنی و حرفه‌ای کشوردراین عرصه است که می‌تواند سکوی پرتابی برای موفقیت‌های بزرگترباشد. 

تبریز بیدار: استقبال رسانه‌ها در سالهای گذشته از معرفی سبک‌ها و تکینک‌های شما چگونه بوده است؟ 

محمدیان: رسانه‌های جمعی داخل کشور درمعرفی سبک‌ها و تکنیک‌های بکار برده شده اینجانب نقش بسیار تعیین کننده داشته و از جایگاه ویژه‌ای برخورداربوده‌اند. بطوریکه نقش آن‌ها را درموفقیت‌ها و افتخارات کسب شده بسیار چمشگیر می‌دانم. از اصحاب رسانه که در این مسیرهمواره پشتیبانم بودند، قدردانی و تشکر می‌کنم. 

تبریز بیدار: بسیاری از پیرایشگران معتقدند پیرایشگری یک هنر است، به نظر شما پیرایشگری یک هنر است یا مهارت؟ 
محمدیان:
پیرایشگری ذوق، شوق، عشق وعلاقه را می‌طلبد که جدای از انگیزش درآمدزایی آن، یک هنر محسوب می‌شود. با هنر پیرایش و کوتاه کردن مو، سر و صورت افراد ضمن آراستگی، هر بار با سبک و مدل جدیدی پیاده می‌شود بطوریکه تناسب چهره و ظاهری آن فرد بهم نریزد. یعنی هر چقدریک پیرایشگر در هنری که دارد حرفه‌ای‌تر و خلاق‌تر عمل کند و مهارت لازم را داشته باشد، موفقیت از آن وی خواهد بود. درنتیجه داشتن مهارت لازم و بهره‌مندی از یکسری عوامل و توانایی‌ها لازم و ملزوم درخلق یک اثرهنری در حرفه پیرایشگری است. درست مثل یک اثر میناکاری، خطاطی یا نقاشی که هنرمند تلاش می‌کند، اثرجاودانه از خود خلق و به جای بگذارد ولی اگر مهارت لازم را در آن نداشته باشد، متخصصین و مخاطبین آن اثر به دیده یک اثرهنری به آن نگاه نمی‌کنند و زود هم به فراموشی سپرده خواهند شد. 

1526371184 632 تبریز پنجه طلا و قیچی طلای ایران؛ از خل تبریز| پنجه طلا و قیچی طلای ایران؛ از خلق سَبک‌های جدید پیرایشگری تا ثبت نوآوری‌ها در گینس   اخبار تبریز بیدار1526371184 486 تبریز پنجه طلا و قیچی طلای ایران؛ از خل تبریز| پنجه طلا و قیچی طلای ایران؛ از خلق سَبک‌های جدید پیرایشگری تا ثبت نوآوری‌ها در گینس   اخبار تبریز بیدار

تبریز بیدار: خلاقیت و نوآوری شما در پیرایش مو با استفاده از تعداد قیچی‌های زیاد چگونه خلق و به ثبت رسید؟ 

محمدیان: بیشتر نوابغ دنیا ازهردو نیمکره مغزخود به طرز درستی بهره می‌بردند. وجه تمایز بین افراد نابغه و عادی در چگونگی بهره‌مندی ازمغز است. نوابغ از تمام قابلیت مغز بهره کامل می‌برند. بنابراین ما نیز برای افزایش توانایی و شکوفایی استعداد‌هایمان باید دو نیمکره مغزمان را فعال کنیم. بیشترانسان‌ها راست دست هستند. یعنی برای انجام بیشتر کارهای خود از دست راست خود استفاده می‌برند. سایر افراد عمدتاً چپ دست و درصد بسیار کمی نیز توانایی استفاده ازهردو دست را دارند. نوابغی چون اینشتین، داوینچی توانایی استفاده از هر دو دست را داشته‌اند. 

خلق و ایده این موضوع زمانی در ذهنم ایجاد شد که متوجه شدم سمت چپ با سمت راست مو تناسب و تطابق لازم را ندارد، بنابراین به این نتیجه رسیدم که همزمان سمت چپ سر را باید با دست چپ و سمت راست را نیز با دست راست باید کوتاه کرد تا تناسب و تطابق لازم بین دو سمت چپ و راست برقرار شود. 

در نتیجه با تلاش‌ها و تمرینات بسیاری که داشتم در سال ۸۲ موفق شدم همزمان با دو دست چپ و راست موی مشتریان خود را کوتاه کنم. درسال ۸۴ اداره ثبت اختراعات استان تهران طرح و ایده من در پیرایش مو همزمان با دو دست و دو قیچی را به عنوان خلاقیت و نوآوری درمهارت تائید کردند. 

در سال ۸۵ پس از ارسال مدارک و شواهد موجود به دفتر گینس انگلستان، بابت خلاقیت و نوآوری در پیرایش مو و استفاده همزمان با دو دست، دو قیچی، دو تیغ و دو شانه یعنی یک قیچی، یک تیغ و یک شانه در یک دست ویک قیچی، یک تیغ و یک شانه در دست دیگرمرا به عنوان نوآور‌ترین پیرایشگر دنیا معرفی کردند. 

در سال ۸۷ نوآوری پیرایش مو با تعداد قیچی‌های زیاد وهمزمان با دو دست را در دستورکارقرار داده و موفق شدم با هشت قیچی و با استفاده از دو دست که چهار قیچی در یک دست و چهار قیچی در دست دیگردر شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اجرا و به ثبت رساندم. 

و در سال ۱۳۹۰ کوتاه کردن موی سر با ۲۲ قیچی همزمان با ۲ دست را در برنامه «تو کی هستی» از برنامه‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به نام خود ثبت کردم. 

تبریز بیدار: به اعتقاد شما که یک کار‌شناس پیرایشگری هستید بهترین فرم صورت چه فرمی است؟ 
محمدیان: 
بهترین فرم صورت بیضی است که همه مدل‌های مو برای آن مناسب است و آرایش و پیرایش صحیح به این چهره، به زیبایی آن می‌افزاید. اجرای مدل مناسب با توجه به علم مرفولوژی (چهره‌شناسی) ضروری است و اصلیترین تکنیک در هنر پیرایش قبل از انجام هر عملی بر روی سر و صورت فرد، شناخت آناتومی سر و صورت و درک درست از آن است اما درکشورما که این شغل عمدتا به صورت حرفه‌ای نیست مشتری دستور می‌دهد که چه مدل مویی داشته باشد. 

تبریز بیدار: با توجه به اینکه بیکاری عمده‌ترین چالش جامعه امروز برای جوانان است آیا پیرایشگری را می‌توان جزو مشاغل سودآور برای جوانان دانست؟ 

محمدیانبله، پیرایشگری درگروه مشاغلی است که سود دهی دارد و در کوتاه مدت سود حاصل از آن را می‌توان مشاهده نمود. به طوری که میزان متوسط سالانه درآمد پیرایشگر‌ها در کشورهای توسعه یافته محاسبه شده، اما در ایران پیرایشگران چنین محاسباتی را انجام نمی‌دهند. برای مثال در کشورآمریکا طبق آمار سال ۲۰۱۷ میلادی، درآمد سالانه پیرایشگران به طور متوسط ۳۰ هزار دلار بوده، یا در کشور فرانسه درآمد سالانه پیرایشگران به طور متوسط ۲۰هزار یورو بوده و برای اشخاص متخصص نیز افزایش درآمد داشته است. 

تبریز بیدار: جالب‌ترین خاطره شما از دوران کار پیرایشگری چیست؟

محمدیان: از بزرگ‌ترین افتخاراتم داشتن مشتریانی از خانواده‌های محترم شهدا یا جانبازان دوران دفاع مقدس داست. یکی از آن‌ها از جانبازان سرافراز شیمیایی دوران دفاع مقدس بود. وی همواره از تاول‌های شدید پوستی رنج می‌برد وهمیشه با لوازم پیرایش شخصی خودش برای پیرایش مراجعه می‌کرد، هر چند تاول‌های شیمیایی واگیردار نیستند ولی باز هم با تواضع و فروتنی خاصی که نشأت گرفته از دوران دفاع مقدس بود اصرار بر استفاده از لوازم پیرایش شخصی خود را داشت و همیشه احترام خاصی برای اینجانب و کسب و کارم قائل بودند. رهنمودهای او همیشه کلاس درسی برای من بود و سعی کردم آن‌ها را همواره سرلوحه کار خود قرار دهم. 

یکی دیگر ازخاطرات کاری مربوط به دو برادری بود که بعدا متوجه شدم با همدیگر برادر هستند. 

یکی از مشتریانم به نام محمدهمیشه عادت داشت هر یک ماه یک بار برای پیرایش موی خودمراجعه کند، بعد کم کم متوجه شدم او هر ۱۵ روز یک بار مراجعه می‌کند، با توجه به اینکه همیشه تاریخ‌های رزرو مشتریان را ثبت می‌کنم این موضوع باعث تعجب شده بود و تعجب من زمانی به اوج خود رسید که وقتی او هر ۱۵ روز یکبار برای کوتاهی موی خود مراجعه می‌کرد درمراجعه بعدی هم می‌دیدم موهای بلندی داشت.

 این موضوع آن قدر برایم جالب شده بود که یک بار نوع شامپوی مصرفی وی را که برای تقویت موی سر استفاده می‌کرد پرسیدم. 

 در مراجعات بعدی متوجه شدم محمد برادر دیگری دارد به نام علی که دوقلوهای همسان هستند و من در مراجعات نتوانسته بودم آن‌ها را از همدیگر تشخیص دهم. بعد از آن هر موقع هر کدام از آن‌ها پیش من می‌آمدند محمد علی صدایش می‌کردم. 

تبریز بیدار: برنامه‌های آینده شما برای حرفه پیرایشگری چیست؟ 

محمدیان: در حال حاضر مصمم هستم با جدیت، و ممارست بسیار مهارت‌ها، خلاقیت‌ها و نوآوری‌های خود را در جهت اعتلای ایران و ایرانی در کتاب رکوردهاى جهانى گینس به ثبت برسانم. از اهداف و برنامه‌های آتی دیگر می‌توانم به حضور فعال و پر رنگ در مسابقات آزاد پیرایشگری در داخل و خارج از کشور اشاره کنم. 

گفت‌وگو از معصومه درخشان

انتهای پیام / ت

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۱ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =

معصومه درخشان چهارشنبه , ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۸:۳۸

عجب ، این جوری هم میشه کار کرد


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات