شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - Saturday 19 January 2019
کد خبر : 5130
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۰
- بازدید

شهرداری اهر ۲۵ میلیارد تومان ‌‌بدهی دارد+فیلم- اخبار استانها – اخبار تبریز بیدار

شهرداری اهر ۲۵ میلیارد تومان ‌‌بدهی دارد+فیلم- اخبار استانها – اخبار تبریز بیدار https://tn.ai/1912182 به گزارش خبرگزاری تبریز بیدار از تبریز، کمال امید شهردار اهر با حضور در دفتر خبرگزاری تبریز بیدار نمایندگی آذربایجان شرقی به سوالات خبرنگاران این خبرگزاری پاسخ داد؛ تبریز بیدار: لطفاً در مورد طرح تفضیلی شهر اهر بفرمائید که اکنون در چه مرحله‌ای است؟ کمال امید: طرح تفضیلی شهر اهر مدت […]


شهرداری اهر ۲۵ میلیارد تومان ‌‌بدهی دارد+فیلم- اخبار استانها – اخبار تبریز بیدار

https://tn.ai/1912182

به گزارش خبرگزاری تبریز بیدار از تبریز، کمال امید شهردار اهر با حضور در دفتر خبرگزاری تبریز بیدار نمایندگی آذربایجان شرقی به سوالات خبرنگاران این خبرگزاری پاسخ داد؛

تبریز بیدار: لطفاً در مورد طرح تفضیلی شهر اهر بفرمائید که اکنون در چه مرحله‌ای است؟

کمال امید: طرح تفضیلی شهر اهر مدت زیادی است که توسط مشاوران در دست طراحی بوده و اکنون در شرف ابلاغ به شهرداری اهر است اما شهرداری اهر در مورد طرح تفضیلی حرف‌های زیادی دارد چون خواسته‌های شهرداری و نیازمندی‌های مردم در این طرح لحاظ نشده است و متأسفانه مشاورانی که طرح تفضیلی شهر اهر را طراحی کرده‌اند نه با اهر آشنایی دارند و نه بازدید میدانی داشته‌اند این برای ما هم سؤال است.

تبریز بیدار: آیا محدوده شهر اهر در طرح تفضیلی جدید گسترده‌تر شده است یا خیر؟

کمال امید: نه محدوده شهر اهر در این طرح بزرگ‌تر نشده و این‌گونه می‌توان گفت که از طرح تفضیلی فعلی در اختیار داریم بدتر است و ما در مورد این طرح انتقاد دارم چون در طرح تفضیلی چشم‌انداز ۱۰ سال شهری را تعیین می‌کنند لذا انتظار داشتیم طراحان از شهر اهر باید بازدید کرده و خواسته‌های شهرداری و مردم را لحاظ می‌کردند و انتظار داریم در طرح جدید بازنگری شود.

تبریز بیدار: افق طرح جدید تفضیلی شهر اهر از چه سال ترسیم‌شده است؟

کمال امید: طرح تفضیلی پیش از دوران شهرداری من به تصویب رسیده و به استانداری آذربایجان شرقی ابلاغ‌شده چون اشکالاتی دارد و ما پیگیر ابلاغ به شهرداری اهر نیستیم ولی اگر به شهرداری ابلاغ شود از همان روز تا ۱۰ سال آینده افق طرح تفضیلی است.

شهرداری اهر 25 میلیارد تومان ‌‌بدهی دار شهرداری اهر ۲۵ میلیارد تومان ‌‌بدهی دارد+فیلم  اخبار استانها   اخبار تبریز بیدار

تبریز بیدار: آرامستان های شهر اهر در چه وضعیتی قرار دارند و آیا شهرداری اهر برای ساماندهی آرامستان ها برنامه‌ای در نظر گرفته است؟

کمال امید: آرامستان های شهر اهر از نظر بهداشتی و روحی و روانی موجب آزار و اذیت شهروندان اهری می‌شود و اکثر آرامستان ها در مناطق پرتردد و پرجمعیت واقع است و برای ساماندهی و انتقال قبور از آرامستان های داخل شهر به آرامستان آیت‌الله برقی تاکنون جلسات و مذاکرات متعددی داشتیم به‌طوری که آرامستان آیت‌الله برقی که جای دارد از واقفان آن قدردانی کنیم در وسعتی بزرگ بوده و ما درخواست داریم تا خانواده‌ها با انتقال قبور امواتشان به آرامستان آیت‌الله برقی زمینه ساماندهی آرامستان ها را فراهم کنند و آرامستان آیت‌الله برقی می‌تواند کفاف چندین ساله شهر باشد.

تعطیلی آرامستان ها کوچک در شهر اهر و انتقال قبور اموات به آرامستان آیت‌الله برقی چیزی جزء دعای خیر مردم را ندارد و ضمناً می‌توان با انتقال قبور، آرامستان‌ها را به پارک محله‌ای که عام‌المنفعه است تبدیل کنیم برای تبدیل آرامستان ها به پارک مشکلی نداریم و در این خصوص با اوقاف نیز توافق کرده‌ایم.

تبریز بیدار: شهرداری اهر از لحاظ مالی در چه وضعیتی قرار دارد؟

کمال امید: وضعیت مالی شهرداری اهر همانند سایر شهرداری‌ها تعریف چندانی ندارد با وجود این شرایط در فصل کاری پروژه‌های متعددی را اجرا کردیم و آسفالت‌ریزی و جدول‌گذاری نیز داشتیم و معتقدیم هر کاری برای مردم اهر کرده‌ایم کم است چراکه مردم اهر شایسته خدمات‌رسانی بیش از این‌ها هستند ولی با توجه به وضعیت خراب مالی که در تمامی شهرداری‌ها وجود دارد و شهرداری اهر از آن مستثنی نیست تمام توان خودمان را به کار گرفتیم این‌گونه بگویم که کم‌کاری و کم‌فروشی نکردیم.

خدا را شاکریم که جمعیت شهر اهر به بیش از ۱۰۰ هزار نفر رسید و هرچند با افزایش جمعیت از خدمات دولت محروم و درآمد شهرداری اهر کمتر شده و می‌طلبد تا در این وضعیت جهادی و بدون توقف کارکنیم.

منظور از خدمات دولت این است که دولت به شهرداری‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر با واگذاری قیر رایگان، ماشین‌آلات سوبسید دار، تسهیلات و غیره می‌دهد شهرداری اهر از این خدمات محروم مانده است ولی درمجموع ضمن این‌که از خدمات شهرداران و شوراهای دوره‌های گذشته قدردانی می‌کنیم وضعیتی که اکنون شهرداری اهر را با چالش مواجه کرده نتیجه برخی اقدامات درگذشته است.

تبریز بیدار: شهرداری اهر در حال حاضر چه میزان بدهی دارد؟

کمال امید: شهرداری اهر در شرایط فعلی نزدیک به ۲۵ میلیارد تومان به افراد حقیقی و حقوقی بدهی دارد و کسانی که از شهرداری طلب دارند با شکایت و احکام اجرائیه اقدام به توقیف حساب و اموال می‌کنند و سعی می‌کنیم با فروش زمین، کاهش هزینه‌ها و راه‌های دیگر مطالبات طلبکاران را بپردازیم و با مجموعه را با شرایط فعلی وفق دهیم.

تبریز بیدار: اصولاً درصدی از جرائم راهنمایی و رانندگی به شهرداری‌ها تعلق می‌گیرد و دولت ملزم است تا بخشی از درآمدهای حاصله از جرائم را به شهرداری‌ها بدهد ظاهراً شهرداری اهر از این درآمد نیز محروم مانده، لطفاً اگر کم و کیف آن اطلاع دارید بفرمائید؟

کمال امید: متأسفانه تا سال‌های گذشته درآمد خوبی به شهرداری اهر تخصیص می‌یافت در حالی که در مقابل دریافت سهم برای شهر نیز هزینه می‌شد اما از سال گذشته ریالی از محل درآمدهای جرائم راهنمایی و رانندگی به شهرداری اهر تخصیص نمی‌یابد این در حالی است که جرائم راهنمایی و رانندگی نه‌تنها متوقف نشده بلکه شاید نسبت به سال‌های گذشته افزایش نیز یافته و از مردم این جرائم را می‌گیرند ولی متأسفانه دولت از درآمد جرائم به شهرداری اهر پولی نمی‌دهد.

تبریز بیدار: آیا شهرداری اهر برنامه‌ای برای توسعه پارک‌های محله‌ای دارد؟

کمال امید: همان‌طور که می‌دانید ۷۰ درصد جمعیت شهرستان اهر در شهر ساکن هستند و اهر بر منطقه ارسباران مرکزیت دارد، با توجه به جمعیت شهری، امسال توانستیم علاوه بر پارک ولایت، چهار پارک محله‌ای در مناطق مختلف شهر اهر احداث کنیم و برای توسعه پارک‌های محله‌ای در مناطق مختلف برنامه داریم، البته امیدواریم مردم اگر از بابت عوارض، نوسازی و … به شهرداری اهر بدهی دارند پرداخت کنند تا ضمن اینکه کمی وضعیت مالی بهبود می‌یابد بلکه دست ما نیز در خدمات‌رسانی بازتر می‌شود.

تبریز بیدار: برای بهره‌مندی محلات حاشیه‌نشین شهر اهر و محروم چه اقداماتی انجام داده‌اید؟

کمال امید: محلات محروم آن‌چنانی در شهر اهر نداریم و همه محلات به‌نوعی برخوردار هستند اما اگر منصف باشیم مناطق حاشیه‌نشین شهر وضعیتی قابل‌مقایسه با مرکز شهر را ندارند همان‌طور که از اسم مناطق پیداست حاشیه‌نشین خطاب می‌شود، و زلزله سال ۹۱ فرصتی مغتنم شد تا هزاران واحد مسکونی بازسازی شود و به‌تبع آن شهرداری اقدام به آسفالت‌ریزی و جدول‌گذاری و مجموعاً ساماندهی محلات می‌کرد و از اعماق قلبم علاقه‌مندم تا کوچه‌های مناطق حاشیه‌نشین با کوچه‌های مرکز شهر تفاوتی نداشته باشد به همین منظور در بودجه سال ۹۸ بیشتر پروژه‌های عمرانی را به مناطق حاشیه‌نشین سوق داده‌ایم چراکه بنده بین فردی که در مرکز شهر زندگی می‌کند و کسی که در حاشیه شهر سکونت دارد نباید تفاوتی از لحاظ خدمات عمومی داشته باشد.

حاشیه‌نشینی در پنج منطقه از شهر اهر وجود دارد که سه منطقه در طرح بازآفرینی شهری به تصویب رسیده است.

تبریز بیدار: شهرداری‌ها در برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی مأموریت‌هایی دارند آیا شهرداری اهر برای برنامه‌های فرهنگی بودجه‌ای تخصیص داده است؟

کمال امید: بله مگر می‌شود فعالیت شهرداری را به یک حوزه محدود کرد، شهرداری اهر در فعالیت‌های فرهنگی در بین دستگاه‌های اجرایی و خدماتی بیشترین هزینه را در بخش فرهنگی می‌کند به‌نوعی در تمامی مناسبت‌ها و برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی بدون شّک شهرداری اهر نقش اساسی ایفاء می‌کند.

در لایحه بودجه سالجاری ۲۰۰ میلیون تومان را برای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی پیش‌بینی کرده بودیم و بعضاً اگر حساب و کتاب کنیم بیش از بودجه فرهنگی هزینه کرد داشته‌ایم و با توجه به تعدد محورهای فعالیت شهرداری اهر، در بحث فعالیت‌های فرهنگی از دستگاه‌های متولی این حوزه بیشتر فعالیت کرده‌ایم.

تبریز بیدار: بارها در صحبت‌هایتان گفته‌اید دو ایستگاه آتش‌نشانی جوابگوی شهر یک‌صد هزار نفری و روستاها نیست، آیا اقداماتی برای افزایش تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی انجام داده‌اید؟

کمال امید: قطعاً دو ایستگاه آتش‌نشانی به لحاظ وسعت شهر و جمعیت کفاف تمامی نیازها را نمی‌دهد و لازم است تا یک ایستگاه آتش‌نشانی دیگر در منطقه‌ای ایجاد شود در همین راستا زمین مورد نیاز برای احداث ایستگاه آتش‌نشانی تأمین و مصوبات لازم را اخذ کرده‌ایم و مراحل اداری آن را در حال حاضر طی می‌کنیم که انشاالله به‌زودی با تعیین پیمانکار نسبت به احداث ایستگاه شماره سه آتش‌نشانی در اهر اقدام می‌کنیم.

تبریز بیدار: اصلی‌ترین چالش شهرداری اهر را چه چیزی می‌دانید؟

کمال امید: چالش اصلی شهرداری اهر در شرایط فعلی بدهی‌های به ارث رسیده از گذشتگان، کمبود منابع مالی، کثرت نیروی انسانی و محرومیت از دریافت کمک‌های دولت از جمله چالش‌های شهرداری اهر است.

1546385431 226 شهرداری اهر 25 میلیارد تومان ‌‌بدهی دار شهرداری اهر ۲۵ میلیارد تومان ‌‌بدهی دارد+فیلم  اخبار استانها   اخبار تبریز بیدار

تبریز بیدار: وضعیت بدهی دستگاه‌های دولتی به شهرداری اهر چگونه است؟

کمال امید: دستگاه‌های دولتی در شهرستان اهر از بابت عوارض، پروانه ساخت و ساز، ماده ۱۰۰ حدود ۲ میلیارد تومان به شهرداری اهر بدهی دارند البته رقم قابل‌توجهی است لذا تقاضا دارم خود که از وضعیت مالی شهرداری مطلع هستند اگر این بدهی‌شان را پرداخت کنند به شهرداری اهر در خدمات‌رسانی به شهروندان کمک بزرگی می‌کنند.

بعضاً برای دستگاه‌های دولتی سوءتفاهم پیش می‌آید که ادارات از پرداخت هزینه پروانه ساخت و ساز معاف هستند در حالی که اصلاً در قانون شهرداری‌ها قید نشده که دستگاه‌های دولتی از پرداخت هزینه پروانه ساخت و ساز مشمول معافیت می‌شوند توصیه می‌کنیم پیش از اقدام به ساخت و ساز مجوزهای لازم را از شهرداری اهر اخذ کنند تا مشمول جریمه ماده ۱۰۰ نشوند.

تبریز بیدار: شهرداری اهر از ابتدای سالجاری تا به امروز چه میزان درآمد از منابع محلی داشته است؟

کمال امید: در طول ۹ ماه گذشته از سال جاری حدود ۶ میلیارد تومان درآمد داشتیم و اگر بدهی ۲۵ میلیارد تومانی و پرداخت ماهانه ۱٫۵ میلیارد تومان حقوق پرسنل را کنار هم بگذارید وضعیت مالی شهرداری اهر خود را نشان می‌دهد.

تبریز بیدار: آیا شهرداری اهر توانست از منافع رویداد تبریز ۲۰۱۸ سودی ببرد؟

کمال امید: قصد ندارم اغراق کنم ولی رویداد تبریز ۲۰۱۸ بیشتر به شعار و سخنرانی ختم شد با آن‌که ظرفیت و موقعیتی برای استان آذربایجان شرقی بود و انتظار داشتیم دولت اعتباراتی به این رویداد تخصیص دهد ولی تأکید کردند تا به ظرفیت‌های خودمان متکی باشیم.

اخیراً که مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی به اهر آمده بود ما نیز خواستار تخصیص اعتبار برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری شدیم و آقای آبدار گفتند برای نماینده مجلس شما بودجه داده بودند چون او این بودجه را صرف تکمیل بزرگراه اهر-تبریز کرده است ما اعتبار نداریم تا به شما تخصیص دهیم.

شهرداری اهر 25 میلیارد تومان ‌‌بدهی دار شهرداری اهر ۲۵ میلیارد تومان ‌‌بدهی دارد+فیلم  اخبار استانها   اخبار تبریز بیدار

گفت‌وگو از مهدی کاظم زاده

انتهای پیام/ش

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

شانزده − هشت =


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات