چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - Wednesday 20 March 2019
کد خبر : 6258
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
- بازدید

مقایسه عملکرد ۶ هفته‌ای مربیان خارجی در تراکتورسازی؛ برتری محسوس تراکتورِ لیکنز برابر تراکتورِ توشاک + جدول- اخبار استانها – اخبار تبریز بیدار

مقایسه عملکرد ۶ هفته‌ای مربیان خارجی در تراکتورسازی؛ برتری محسوس تراکتورِ لیکنز برابر تراکتورِ توشاک + جدول- اخبار استانها – اخبار تبریز بیدار https://tn.ai/1964212 به گزارش خبرگزاری تبریز بیدار از تبریز، محمدرضا زنوزی پس از خرید امتیاز باشگاه تراکتورسازی قول تشکیل تیمی قدرتمند با سرمربی بزرگ خارجی را به هواداران این تیم داد. پس از کش‌وقوس‌های فراوان، جان توشاک به عنوان سرمربی سرخپوشان انتخاب شد […]


مقایسه عملکرد ۶ هفته‌ای مربیان خارجی در تراکتورسازی؛ برتری محسوس تراکتورِ لیکنز برابر تراکتورِ توشاک + جدول- اخبار استانها – اخبار تبریز بیدار

https://tn.ai/1964212

به گزارش خبرگزاری تبریز بیدار از تبریز، محمدرضا زنوزی پس از خرید امتیاز باشگاه تراکتورسازی قول تشکیل تیمی قدرتمند با سرمربی بزرگ خارجی را به هواداران این تیم داد. پس از کش‌وقوس‌های فراوان، جان توشاک به عنوان سرمربی سرخپوشان انتخاب شد تا با حضور بازیکنان بزرگ، این تیم با انگیزه قهرمانی وارد لیگ هجدهم شود.

در ابتدای لیگ، تراکتورسازی همچون دیگر تیم‌های حاضر در مسابقات ناهماهنگ بود اما صبر تراکتوری‌ها برای سرعت گرفتن تراکتورِ توشاک به سر آمد و سرانجام سرمربی ولزی سرخپوشان به صورت شبانه تبریز را به مقصد کشورش ترک کرد. پس از این مربی، محمد تقوی هدایت تراکتورسازی را بر عهده گرفته و نتایج قابل قبولی نیز با سرخپوشان کسب کرد اما پس از پایان نیم‌فصل نخست لیگ، او نیز از سرمربی گری تراکتورسازی کنار رفت تا این بار جرج لیکنز بلژیکی شانس خود را برای موفقیت در تراکتورسازی امتحان کند.

لیکنز در ۶ بازی ابتدایی خود با تراکتورسازی نتایج قابل‌توجهی کسب کرده و این تیم را به جمع مدعیان قهرمانی بازگردانده است. از سوی دیگر پیروزی در دیدارهای ۶ امتیازی مقابل استقلال تهران و سپاهان اصفهان نیز محبوبیت سرمربی سرخپوشان را به صورت چشمگیری افزایش داده است.

در ادامه عملکرد تراکتورسازی در ۶ هفته نخست دور برگشت لیگ هجدهم را با مدت مشابه در نیم‌فصل نخست بررسی می‌کنیم.

مقایسه عملکرد 6 هفته‌ای مربیان خارجی د مقایسه عملکرد ۶ هفته‌ای مربیان خارجی در تراکتورسازی؛ برتری محسوس تراکتورِ لیکنز برابر تراکتورِ توشاک + جدول اخبار استانها  اخبار تبریز بیدار

در هفته نخست لیگ هجدهم تراکتورسازی در دیداری خارج از خانه به مصاف نفت مسجدسلیمان رفت و با تساوی بدون گل متوقف شد. شاید تساوی خارج از خانه برای تیمی که کارش را تازه شروع کرده، نتیجه قابل قبول و امیدوارکننده‌ای بود. در هفته دوم نیز شاگردان توشاک در دیداری خانگی به مصاف نساجی رفته و به تساوی یک‌بریک مقابل این تیم رضایت دادند.

تراکتورسازی در دو هفته نخست دور برگشت توانست ۲ امتیاز بیشتر از دیدارهای دور رفت کسب کند. این تیم در دیدار با نفت مسجدسلیمان به جای تساوی بدون گل به برد ۳ بر صفر دست پیدا کرد اما در دیدار با نساجی به همان تساوی یک‌بریک رضایت داد.

یکی از مهم‌ترین دیدارهایی که جان توشاک را تحت فشار قرار داد، شکست ۳ بر صفر این تیم در تهران و مقابل استقلال بود. سرخپوشان تبریزی بعد از این شکست توانستند سایپا را با نتیجه یک بر صفر شکست دهند. تساوی ۲ بر ۲ خارج از خانه مقابل سپاهان نیز برای تراکتوری‌ها رضایت‌بخش بود. این تیم در هفته ششم نیز ماشین‌سازی را در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز با نتیجه ۲ بر یک شکست داد تا توشاک با پیروزی تبریز را ترک کند.

در دور برگشت تراکتورِ لیکنز توانست روند خوب خود را حفظ کرده و استقلال تهران را با نتیجه یک بر صفر شکست دهد. این تیم پس از تساوی بدون گل مقابل سایپا نیز توانست سپاهان اصفهان، تنها تیم بدون شکست لیگ تا هفته بیستم را با ۲ گل شکست دهد. بدین ترتیب تراکتورسازی بیش از پیش به صدر جدول نزدیک شد تا لیکنز سرمربی محبوب هواداران این تیم باشد.

پیروزی ۲ بر صفر مقابل ماشین‌سازی در هفته بیست و یکم نیز جایگاه تراکتورسازی را در جدول بهبود بخشید تا این تیم به صورت موقت حضور در رده دوم جدول را تجربه کند. جایگاهی که سرخپوشان برای رسیدن به هدف‌گذاری‌شان، باید در هفته‌های آتی لیگ از آن عبور کنند.

اختلاف ۵ امتیازی توشاک و لیکنز در ۶ بازی

با توجه به نتایج دیدارهای تراکتورسازی در لیگ هجدهم با جان توشاک و جرج لیکنز، می‌توان گفت تراکتورِ لیکنز عملکرد قابل‌توجهی داشته که با تداوم این روند می‌تواند به صدر جدول برسد. در حال حاضر پرسپولیس با میانگین ۲٫۰۵ امتیاز برای هر بازی، در صدر جدول قرار دارد. شاگردان لیکنز نیز از زمان حضور این مربی ۲٫۳۳ امتیاز برای هر بازی کسب کرده‌اند.

1552058836 696 مقایسه عملکرد 6 هفته‌ای مربیان خارجی د مقایسه عملکرد ۶ هفته‌ای مربیان خارجی در تراکتورسازی؛ برتری محسوس تراکتورِ لیکنز برابر تراکتورِ توشاک + جدول اخبار استانها  اخبار تبریز بیدار1552058836 297 مقایسه عملکرد 6 هفته‌ای مربیان خارجی د مقایسه عملکرد ۶ هفته‌ای مربیان خارجی در تراکتورسازی؛ برتری محسوس تراکتورِ لیکنز برابر تراکتورِ توشاک + جدول اخبار استانها  اخبار تبریز بیدار

 

سرخپوشان تبریزی در ۶ هفته نخست لیگ هجدهم علی‌رغم ناهماهنگی و مشکلاتی که در ابتدای فصل وجود داشت، توانستند با هدایت جان توشاک ۹ امتیاز کسب کنند. این تیم در مدت مشابه با هدایت جرج لیکنز ۱۴ امتیاز کسب کرده است. بدین ترتیب میانگین امتیازی تراکتورِ توشاک در بازی‌های لیگ هجدهم ۱٫۵ امتیاز برای هر بازی و میانگین امتیازی تراکتورسازی با جرج لیکنز در هر بازی ۲٫۳۳ امتیاز است.

بهبود عملکرد تراکتورسازی در خط دفاعی و هجومی با جرج لیکنز

تراکتورسازی در ۶ دیداری که تحت هدایت جان توشاک و بدون احتساب جام حذفی، در لیگ هجدهم به میدان رفت، ۶ بار موفق شد دروازه حریفان را باز کند. اما این تیم در دیدارهای خود ۷ گل نیز دریافت کرد که عملکرد مناسبی برای تیم مدعی قهرمانی به حساب نمی‌آمد.

سرخپوشان تبریزی با جرج لیکنز توانسته‌اند عملکرد بهتری در فاز دفاعی و هجومی از خود بر جای بگذارند. مهاجمان این تیم در ۶ دیدار نخست دور برگشت توانستند ۹ بار دروازه حریفان را باز کنند. در دور برگشت تنها یک گل خورده نیز در کارنامه سرخپوشان به چشم می‌خورد تا این تیم بهترین خط دفاعی نیم‌فصل دوم را در اختیار داشته باشند.

تراکتورسازی همراه با جان توشاک در بهترین شرایط توانست پس از پیروزی مقابل ماشین‌سازی به رتبه هفدهم جدول صعود کند. بدترین جایگاه این تیم نیز مربوط به پایان هفته سوم و دیدار با استقلال تهران بود که سرخپوشان به رده چهاردهم جدول سقوط کردند. این رده بدترین جایگاه تراکتور در لیگ هجدهم به حساب می‌آید.

پس از حضور جرج لیکنز، این تیم توانسته با صعود موقت به رده دوم جدول، بهترین جایگاه خود را تجربه کند. تراکتورسازی با سرمربی جدید خود نیز پس از لغزش مقابل نساجی و سایپا در رده پنجم جدول قرار گرفته بود.

1552058836 414 مقایسه عملکرد 6 هفته‌ای مربیان خارجی د مقایسه عملکرد ۶ هفته‌ای مربیان خارجی در تراکتورسازی؛ برتری محسوس تراکتورِ لیکنز برابر تراکتورِ توشاک + جدول اخبار استانها  اخبار تبریز بیدار

علی‌رغم نتایج بهتر تراکتورسازی در مدت‌زمان مشابه ۶ هفته نخست دور رفت‌وبرگشت لیگ هجدهم، ذکر این نکته الزامی است که جان توشاک کار خود را با تیمی ناهماهنگ و ناقص آغاز کرد که در ادامه بازیکنانی نیز به این تیم اضافه شدند اما جرج لیکنز تیمی هماهنگ و با انگیزه را در اختیار گرفت که بازیکنان آن یک نیم‌فصل در کنار هم بازی کرده و به ثبات نسبی دست یافته‌اند.

گزارش از حامد زاهدی

انتهای پیام/ف

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هفده + 18 =


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات