شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ - Saturday 23 February 2019
کد خبر : 3998
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۰
- بازدید

میزگرد| مسئولان ورزش‌ آذربایجان شرقی رشته «دارت» را دریابند – اخبار تبریز بیدار

میزگرد| مسئولان ورزش‌ آذربایجان شرقی رشته «دارت» را دریابند – اخبار تبریز بیدار http://tn.ai/1865545 به گزارش خبرگزاری تبریز بیدار از تبریز، هیئت انجمن‌های ورزشی دارای رشته‌های ورزشی اسپوکس، اسکی روی آب، ورزش‌های الکترونیک، بیس‌بال و سافت‌بال، جت‌اسکی و جت‌بُت، جهت‌یابی، دارت، راگبی، ساواته، سپک‌تاکرا، طناب‌کشی، فلوربال، فوتبال روی‌میز، کریکت، کیک‌بوکسینگ واکو، ورزش‌های موج‌سواری و ورزش‌های هوایی بود. علاوه بر ورزش‌های مختلف مذکور، به تازگی رشته […]


میزگرد| مسئولان ورزش‌ آذربایجان شرقی رشته «دارت» را دریابند – اخبار تبریز بیدار

http://tn.ai/1865545

به گزارش خبرگزاری تبریز بیدار از تبریز، هیئت انجمن‌های ورزشی دارای رشته‌های ورزشی اسپوکس، اسکی روی آب، ورزش‌های الکترونیک، بیس‌بال و سافت‌بال، جت‌اسکی و جت‌بُت، جهت‌یابی، دارت، راگبی، ساواته، سپک‌تاکرا، طناب‌کشی، فلوربال، فوتبال روی‌میز، کریکت، کیک‌بوکسینگ واکو، ورزش‌های موج‌سواری و ورزش‌های هوایی بود.

علاوه بر ورزش‌های مختلف مذکور، به تازگی رشته او-اسپرت به هیئت انجمن‌های ورزشی اضافه شده است، فعالیت‌های آن‌ها جداگانه بوده و هر کدام مسابقات و تمرینات خاص خود را دارد، این هیئت، ورزش‌های مفرح و شاد را درون خود جای داده و از گذشته تاکنون مورد استقبال بسیاری از ورزشکاران بوده است.

انجمن‌های ورزشی مختلف هر کدام دارای رئیس انجمن هستند و امور توسط آنها هدایت می‌شود، روسای انجمن‌های مختلف با توجه به شرایط ورزشکاران، با زمان‌بندی مناسب به امور آنها نظم می‌دهد، البته در این میان ورزشکاران رشته‌های مختلف دارای دغدغه‌های متعددی بودند و تاکنون مشکلات آنها رفع نشده است.

سلمان احمدیان، رئیس انجمن دارت استان آذربایجان شرقی، با حضور در تحریریه تبریز بیدار  آذربایجان شرقی در رابطه با وضعیت و مشکلات پیش روی این رشته نکاتی را قابل ذکر دانست، وی همچنین توضیحاتی را در ارتباط با برگزاری مسابقات دارت در استان ارائه کرد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

تبریز بیدار: در حال حاضر انجمن دارت آذربایجان شرقی در بحث برگزاری کلاس‌های مربیگری در چه وضعیتی قرار دارد؟

احمدیان: انجمن دارت در استان  در سال ۸۱ راه اندازی شده است که متاسفانه مورد کم لطفی و بی مهری قرار گرفته و چندان به این رشته ورزشی توجه نشده بود در بحث برگزاری دوره داوری و مربیگری درسال های ۹۴ و۹۶ دوره‌های مذکور برگزار شده که هم اکنون  ۴۳ مربی و ۲۸ داور در انجمن دارت استان فعالیت می‌کنند.

تبریز بیدار: انجمن دارت استان در بحث شهرستان‌ها چه اقداماتی انجام داده است؟

احمدیان: شهرستان‌های میانه، مرند و اسکو فعال‌ترین کمیته‌های شهرستانی هستند که انجمن دارت استان نیز نگاه ویژه‌ای به شهرستان‌ها داشته و در این راستا کمیته‌های شهرستانی راکد تعیین تکلیف شده و افراد مستعد در کمیته‌های شهرستانی استفاده خواهیم کرد  چراکه کمیته‌های شهرستانی بال‌های پرواز کمیته استان هستند.

همچنین در نظر داریم در راستای توسعه دارت در سراسر استان،  طرح استعدادیابی مدارس  را در شهرستانها  برگزار کنیم که پیگیری اجرای این طرح از مهم‌ترین برنامه‌های این انجمن  در سال جاری است.

  تبریز بیدار: چه مشکلاتی گریبانگیر متولیان ورزش دارت اعم از مسئولان و ورزشکاران آذربایجان شرقی شده است؟

احمدیان: مهم‌ترین و اصلی‌ترین مشکل ما نبود خانه دارت است که در این راستا مدیرکل ورزش وجوانان آذربایجان شرقی طی نامه‌ای یک سالن ورزشی را برای انجمن دارت استان در نظر گرفتند که تا به امروز کسی به این نامه کمترین توجهی نکرده و سالن فوق را نیز تخلیه نکرده‌اند.

متاسفانه ورزش دارت در استان زیاد شناخته شده نیست  و مردم نیز از اثرات  و فواید دارت بی خبر هستندو قبلاً  این انجمن در حد نام  باقی مانده بود و صرفاً در مسابقات شرکت می‌کردند که رسالت اصلی این انجمن این نیست ما باید تمام تلاش خود را جهت معرفی و توسعه این رشته در سطح استان آذربایجان شرقی انجام دهیم.

در یک سال گذشته اتفاقات زیادی در انجمن دارت استان روی داده است که برگزاری دوره داوری و مربیگری،برگزاری ۲ دوره مسابقات دارت رنکینگ کشوری، میزبانی مسابقات مناطق شمالغرب کشور و اردوی تیم ملی بزرگسالان از جمله این رویدادها  است.

تبریز بیدار: مهم‌ترین برنامه‌های انجمن دارت استان در نیمه دوم سال و آمار جمعیت ورزشی چه تعداد است؟

احمدیان: اجرای طرح استعدادیابی در مدارس شهرستان تبریز  و توجه ویژه به بحث آموزش مهم‌ترین برنامه‌های این انجمن  در نیمه دوم سال جاری است همچنین برگزاری ادامه مسابقات لیگ استانی نیز از مهم‌ترین برنامه‌های این انجمن در سال جاری می‌باشد.

در نیمه دوم سالجاری مسابقات قهرمانی کشور در بخش آقایان و بانوان ، مسابقات اوپن نوجوانان کشور،  مسابقات شمالغرب کشور نیز مهم‌ترین رویدادهای انجمن دارت کشور می‌باشد که در نظر داریم در صورت حمایت مسئولین  در این مسابقات شرکت کنیم.

تعداد ۲۰۰ نفر در سطح استان در رشته دارت فعالیت می‌کنند که در نظر داریم با برگزاری مسابقات و اجرای طرح استعدادیابی آمار جمعیت خود را افزایش دهیم.

تبریز بیدار: انجمن دارت استان در بحث برگزاری مسابقات چه اقداماتی انجام داده است؟

احمدیان: اولین بار در سطح استان توانستیم مسابقات لیگ استانی را برگزار کنیم که در این راستا ۱۲ تیم بانوان، ۶تیم آقایان  در این مسابقات شرکت کردند که توانستیم ۳ مرحله از این مسابقات را برگزار کنیم که  مراحل بعدی نیز به خاطر نبود سالن تعطیل شده است.

انجمن دارت استان در ماه‌های اخیر برای اولین بار در  مسابقات قهرمانی کشور در بخش نوجوانان با یک تیم ناقص ۲ نفره شرکت کرد که  در مقابل استان‌های مطرح خوش درخشیده و توانستند در رده دهم قرار بگیرند که برای ما نتیجه خوبی است  چراکه  اولین تجربه  ما بود و سالن تمرینی نداشتیم که توانستیم  درمقایسه با سایر استان‌های  کشور همچون سمنان و اردبیل  که برند دارت کشور هستند  در رده‌ای بالاتر از این استان‌ها قرار بگیریم.

همچنین انجمن دارت زیر نظر هیئت انجمن‌های ورزشی فعالیت می‌کند که بودجه مصوبی نداشته و باکمک مسئولین وبرخی اسپانسرها فعالیت خود را ادامه می‌دهد که دارت در استان آذربایجان شرقی ظرفیت و پتانسیل خوبی دارد که در صورت حمایت مسئولین می‌تواند در رویدادهای مختلف خوش بدرخشد.

در پایان از زحمات سروش رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی استان، نسیانی ومحمدی دبیر و نایب رئیس انجمن دارت استان آذربایجان شرقی نیز تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/ش

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

11 + 18 =


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات